Strony

niedziela, 21 kwietnia 2013

Dzianinowa sukienka z raglanem

Jakiś czas temu uszyłam dla siebie sukienkę ze strony papavero. Byłam  mile zaskoczona, ponieważ okazało się, że rozmiar pasuje idealnie, nawet w biodrach. Na pewno dużą zasługę ma  w tym dzianina (angorka), z której szyłam, zwęziłam jedynie rękawy w okolicach bicepsu (za mało ćwiczeń na siłowni :) ) ale to była szybka poprawka.
Ten model na pewno jeszcze powtórzę jak tylko znajdę ciekawą dzianinę
wykrój - dzianinowa sukienka z raglanem nr 2
materiał- dzianina angorka

środa, 27 marca 2013

Śliwki robaczywki

Dwa tygodnie temu zadzwoniła do mnie siostrzenica mojego męża z prośba o uszycie śliweczki. Ciocia musiała tylko zdobyć fioletowy polar, co zajęło trochę czasu, bo takich cudów to u nas w mieście nie mają :) 
I tak w poniedziałek metodą prób i błędów powstały dwie uśmiechnięte węgierki (dla dwóch siostrzenic żeby było sprawiedliwie). Dziś je wysyłam i mam nadzieję, że się spodobają.

wykrój - własny
materiał - polar, filc

niedziela, 10 czerwca 2012

dzianin c.d.


    I jeszcze kilka dzianinowych bluzek uszytych jakiś czas temu. W zasadzie to już chyba wszystkie, które uszyłam do tej pory. Ale na pewno ciąg dalszy nastąpi, bo już wypatrzyłam na allegro kolejne tkaniny :) Bluzeczkowe szaleństwo nie ma końca :D


  




niedziela, 3 czerwca 2012

Torebka z kwiatkiem

            Całkiem niedawno uszyłam torebkę z wykroju znalezionego na stronie papavero, szyłam bardziej z ciekawości niż z potrzeby ale torebka niespodziewanie znalazła właściciela - moją mamę :)
Przy tej okazji szczerze polecam wspomnianą stronę jako źródło inspiracji, wykrojów i wiedzy na temat szycia, sama codziennie tam zaglądam. Obecnie przymierzam się do pierwszych własnoręcznie uszytych spodni, wynik za jakiś czas pewnie pokażę.


piątek, 1 czerwca 2012

i znów bluzeczki :)


      Chwila przerwy we wspomnieniach tego co uszyłam kiedyś i pochwalę się nowym nabytkiem a raczej już tym co powstało z zakupionych tkanin. Zamierzałam kupić jedną dzianinę, kupiłam dwie - ciężko było się oprzeć temu turkusowi :) Oczywiście zakupy na allegro u jednego    z ulubionych sprzedawców. 

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Czas na dzianiny

         Szyłam i nadal szyję letnie bluzeczki dzianinowe. Wykonałam je na podstawie modelu 108 z Burdy 2/2009 pomijając rękawy. Model ten jest dla mnie podstawowym modelem bluzki dzianinowej :). Do tego typu bluzek gorąco polecam dzianiny  z dodatkiem wiskozy, bluzki są  wyjątkowo przyjemne w dotyku.





niedziela, 22 kwietnia 2012

Torebek ciąg dalszy

Ta została uszyta rok temu - na specjalne życzenie mojej siostry :)

Aksamitna jak na razie nie znalazła właściciela