Strony

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jesień. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jesień. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Polar

Lato ma się powoli ku końcowi, więc,myślę że nie będę straszyć uszytkiem jesiennym (chociaż zdjęcia są wiosenne). Jest to kolejna rzecz w odcieniu niebieskim (a dokładniej szaro-niebieskim). Naprawdę starałam się kupić polar innego koloru, ale ten okazał się najpraktyczniejszy - nie bije po oczach jak żółty, nie powoduje depresji jak czarny, cenę miał odpowiednią do ewentualnego zepsucia i co najważniejsze pasuje do dżinsów :)
Kurtka za łożenia miała mieć zaznaczoną talię (żadne tam worki prawie z męskiej szafy), kaptur i kieszenie. Model z grudniowej burdy 2012r już dawno wpadł mi w oko. 



Moje poprawki - rękawy są zwykłe - bez wywinięć, kieszenie wpuszczane (niestety uszyłam je z polaru i niepotrzebnie dodają centymetrów w talii)
Jeszcze jedną rzecz poprawiłabym w kolejnym podejściu do tego modelu - kaptur - wydaje mi się zbyt głęboki).
 
rozmiar: 36  

model: 139 Burda 12/2012

materiał: polar

czwartek, 22 października 2015

Niefotogeniczny płaszcz

Mam duże zaległości w publikacji swoich uszytków. Ten płaszcz jest już ze mną drugą jesień ale ze względu na niefotogeniczność bawegi nie udało mi się go wcześniej pokazać. Materiał na każdym zdjęciu wygadał jak wymięty, mimo że w rzeczywistości nie jest aż tak bardzo podatny na zagniecenia. Taka optyka :)
Ostania sesja została wymuszona konkursem fejsbukowym na uszycie "czegoś niebieskiego" - płaszczyk miejsca żadnego nie zajął, ale zdjęcia są więc się pochwalę :)
Coś o modelu - pochodzi z Burdy Klasyka 2/2013 i wyjątkowo nie wymagał zmniejszenia szerokości w ramionach (!). Odpuściłam sobie pęknięcia na rękawie i guzik, o który bym tak długo zaczepiała siatką, torebką aż by się urwał i przepadł :) Ale za to zostawiłam minikieszenie wpuszczane w skośny szew. Podszewka też jest ale nie pokażę, bo nie dość że po praniu doprasować jej nie mogę (acetatowa), to jakoś tak nieładnie się wszyła - zawsze mam problem z jej ładnym wykończeniem :/ 

 

I jeszcze moje ulubione zdjęcie :)


wykrój: 0002, Burda Klasyka 2/2013

Materiał - bawega, podszewka acetatowa


Na koniec małe zdjęcie ukazujące płaszcz na mnie - pisałam, że niefotogeniczny to materiał - wygląda jak psu (temu powyżej) z gardła wyjęty :-;    (w tle - sąsiedzi :) )