Strony

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bluzka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bluzka. Pokaż wszystkie posty

środa, 20 kwietnia 2016

Pasiasta bluzka

Krótko i na temat: dzianinowa bluzka uszyta z ponadczasowego modelu. Jedynie co zmieniłam w stosunku do oryginału to wykończenie dekoltu - wszyłam plisę zakłócającą ten pasiasty ład, zamiast zwyczajnie podwijać. 


materiał: dzianina (wiskoza)
model: Burda 2/2009, numeru modelu nie pamiętam

niedziela, 16 sierpnia 2015

Szybkie uzupełnianie szafy

Tym razem poszłam na łatwiznę czyli postanowiłam nie męczyć się z dopasowywaniem kolejnego burdowego wykroju do mojej sylwetki tylko wykorzystywałam sprawdzony już wcześniej szablon. Tym sposobem powstała kolejna bluzka z wodą również z dzianiny wiskozowej, miękkiej i bardzo przyjemnej w noszeniu. 


Tak sobie myślę, że jeśli chodzi o ten model, to nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa :) Przałaby się "woda" w wersji jesiennej z długim rękawem :)  

wykrój - Burda 9/2012 model 130A
materiał- dzianina wiskozowa


poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Na ludowo

Z rozbiegu uszyłam jeszcze jedną bluzkę z wykroju papavero, tym razem dla siostry - fanki łowickiego wzornictwa :) Bluzka została pozytywnie przyjęta, ja pozytywnie zaskoczona bo siostra NIC mi nie kazała w wykroju poprawiać, żadnego zwężania, poszerzania, skracania dosłownie NIC, nawet rozmiar ten sam został :)



materiał - silky crepe czyli wiskoza z poliestrem (proporcje nieznane)
wykrój - papavero

środa, 5 sierpnia 2015

Motylem jestem ......

Pozazdrościłam  Liwias bluzki w niebieskie pelikany i nie będę ukrywać, że bardzo chciałam uszyć sobie coś podobnego w formie. Materiał zakupiłam, wykrój znalazłam na papavero, odszycia postanowiłam zamienić na lamówkę,  tylko ............. nie umiałam jej wszyć :/ Przeszukałam internet, bo przecież bluzkę mieć muszę, lato ucieka, publikować też coś czasem wypada skoro już założyłam bloga  i znalazłam kanał youtube  Bezdomnej Wioletty z Szafy:)
I tak 60% czasu  zajęło zrobienie lamówek (masakra) i ich przyszycie - resztę można uznać za przyjemną i bezproblemowa pracę. Materiał nie ciągnął się, prawie nie strzępił, tylko jakoś tak nie miał ochoty się zaprasować :/
Zakładki i lamówki w pełnej krasie :)




I na koniec bardzo duża zaleta materiału - nie wymaga prasowania :)
materiał - silky crepe czyli wiskoza z poliestrem (proporcje nieznane)
wykrój - papavero - bez pasa za to wydłużony, bez odszyć ale z lamówkami

wtorek, 23 czerwca 2015

Bluzka z wodą

I znów kilka miesięcy przerwy -  marna ze mnie blogerka. Z resztą ostatnio nawet zapał do szycia jakoś zmalał, ale że sklepy kuszą pięknymi materiałami, to od czasu do czasu coś spod igły wyjdzie :)
Na wiosnę uszyłam bluzkę z lekko połyskującej dzianiny wiskozowej - materiał aż prosił się o "wodę".
 
 Jeśli chodzi o wykrój to rękawy skróciłam i pozbyłam się marszczenia na bocznym szwie.



wykrój - Burda 9/2012 model 130A
materiał- dzianina wiskozowa

czwartek, 18 lipca 2013

Biało - czarno

     Na lato uszyłam dwie luźne bluzki z wykroju Burdy 1/2013 (model 123A). Wybrałam rozmiar 34, ponieważ szyłam z dzianiny i wolałam nie ryzykować, że wyjdzie mi koszula nocna zamiast bluzki. Od razu po przymiarce wykroju okazało się, że wloty rękawów, to znaczy tego co ma udawać rękawy :) sięgają niemal pasa. Niestety zdarza się to często w burdowych wykrojach.
Może po prostu mam za krótki korpus? :D. 
      Metoda zmniejszania wykroju była bardzo prosta. Narysowałam dwie równoległe linie w odległości 4cm i wycięłam to co pomiędzy nimi :) Nierówności na rękawach zaokrągliłam.  Wydaje mi się, że modyfikacji należałoby jeszcze poddać ramię tylnej części wykroju. Tam narysowane jest marszczenie co w praktyce średnio mi się podoba. Ale to może przy innym kolorze, innym razem :)



 zdjęcia modelu - burda.pl


I kilka zdjęć efektów szycia


nieproszony gość na planie :)

wykrój - Burda 1/2013, 123A
materiał -  dzianina bawełniana