Strony

niedziela, 28 kwietnia 2013

Cytrynowa koszula

     Jeszcze podczas grudniowej wyprzedaży kupiłam kawałek cytrynowej bawełny z lycrą, tak na próbę, żeby sprawdzić jak szyje się bluzki koszulowe. Znalazłam wykrój na papavero, posklejałam "puzle" i zabrałam się do szycia. I wszystko byłoby piękne gdyby nie fakt, że koszula okazała się za wąska w ramionach :/ (nie tylko na mnie, bo na manekinie też widać, że jest zbyt opięta)
       I jak tu trafić za rozmiarami - w burdzie 36-tka jest w ramionach za szeroka, na papavero okazuje się, że za wąska. Nie będzie innego wyjścia jak po raz kolejny połączyć 2 wykroje w jeden.


A bluzkę oddałam siostrze :)

materiał - bawełna z lycrą

niedziela, 21 kwietnia 2013

Dzianinowa sukienka z raglanem

Jakiś czas temu uszyłam dla siebie sukienkę ze strony papavero. Byłam  mile zaskoczona, ponieważ okazało się, że rozmiar pasuje idealnie, nawet w biodrach. Na pewno dużą zasługę ma  w tym dzianina (angorka), z której szyłam, zwęziłam jedynie rękawy w okolicach bicepsu (za mało ćwiczeń na siłowni :) ) ale to była szybka poprawka.
Ten model na pewno jeszcze powtórzę jak tylko znajdę ciekawą dzianinę
wykrój - dzianinowa sukienka z raglanem nr 2
materiał- dzianina angorka

środa, 27 marca 2013

Śliwki robaczywki

Dwa tygodnie temu zadzwoniła do mnie siostrzenica mojego męża z prośba o uszycie śliweczki. Ciocia musiała tylko zdobyć fioletowy polar, co zajęło trochę czasu, bo takich cudów to u nas w mieście nie mają :) 
I tak w poniedziałek metodą prób i błędów powstały dwie uśmiechnięte węgierki (dla dwóch siostrzenic żeby było sprawiedliwie). Dziś je wysyłam i mam nadzieję, że się spodobają.

wykrój - własny
materiał - polar, filc

niedziela, 10 czerwca 2012

dzianin c.d.


    I jeszcze kilka dzianinowych bluzek uszytych jakiś czas temu. W zasadzie to już chyba wszystkie, które uszyłam do tej pory. Ale na pewno ciąg dalszy nastąpi, bo już wypatrzyłam na allegro kolejne tkaniny :) Bluzeczkowe szaleństwo nie ma końca :D


  




niedziela, 3 czerwca 2012

Torebka z kwiatkiem

            Całkiem niedawno uszyłam torebkę z wykroju znalezionego na stronie papavero, szyłam bardziej z ciekawości niż z potrzeby ale torebka niespodziewanie znalazła właściciela - moją mamę :)
Przy tej okazji szczerze polecam wspomnianą stronę jako źródło inspiracji, wykrojów i wiedzy na temat szycia, sama codziennie tam zaglądam. Obecnie przymierzam się do pierwszych własnoręcznie uszytych spodni, wynik za jakiś czas pewnie pokażę.


piątek, 1 czerwca 2012

i znów bluzeczki :)


      Chwila przerwy we wspomnieniach tego co uszyłam kiedyś i pochwalę się nowym nabytkiem a raczej już tym co powstało z zakupionych tkanin. Zamierzałam kupić jedną dzianinę, kupiłam dwie - ciężko było się oprzeć temu turkusowi :) Oczywiście zakupy na allegro u jednego    z ulubionych sprzedawców.