Strony

czwartek, 18 lipca 2013

Biało - czarno

     Na lato uszyłam dwie luźne bluzki z wykroju Burdy 1/2013 (model 123A). Wybrałam rozmiar 34, ponieważ szyłam z dzianiny i wolałam nie ryzykować, że wyjdzie mi koszula nocna zamiast bluzki. Od razu po przymiarce wykroju okazało się, że wloty rękawów, to znaczy tego co ma udawać rękawy :) sięgają niemal pasa. Niestety zdarza się to często w burdowych wykrojach.
Może po prostu mam za krótki korpus? :D. 
      Metoda zmniejszania wykroju była bardzo prosta. Narysowałam dwie równoległe linie w odległości 4cm i wycięłam to co pomiędzy nimi :) Nierówności na rękawach zaokrągliłam.  Wydaje mi się, że modyfikacji należałoby jeszcze poddać ramię tylnej części wykroju. Tam narysowane jest marszczenie co w praktyce średnio mi się podoba. Ale to może przy innym kolorze, innym razem :)



 zdjęcia modelu - burda.pl


I kilka zdjęć efektów szycia


nieproszony gość na planie :)

wykrój - Burda 1/2013, 123A
materiał -  dzianina bawełniana

niedziela, 14 lipca 2013

Koszczyki do samochodu


        A tak prezentują się koszyczki do samochodu, uszyte wg projektu pani Ewy z etiblog.
     Ja nie używałam filcu do usztywnienia całości tylko podkleiłam materiał zewnętrzny grubą flizeliną. Pierwszy raz używałam takiej flizeliny i już raczej nie będę jej stosować (może jedynie do niewielkich powierzchni). Po pierwsze obawiam się jej zachowania podczas prania a po drugie dość trudno operowało się taką sztywna tkaniną.
Ogólnie projekt skomplikowany nie jest, ale momentami miałam ochotę rzucić to wszystko. Pewnie dlatego, że robiłam dwa koszyki jednocześnie, więc te wszystkie drobiazgi miałam  w podwójnej dawce :)



projekt - dziecięcy koszyczek do samochodu
materiał - bawełna  z poliestrem, flizelina

czwartek, 11 lipca 2013

Zapowiedź prezentów ...

... dla dwóch dziewczynek. Dziś przyszła paczka z  pięknymi tkaninami z wyprzedaży. Z tego kuponu zamierzam uszyć prezenty dla siostrzenic męża. 



A reszta zdjęć moich uszytków niestety jeszcze trochę musi poczekać na publikację.

niedziela, 28 kwietnia 2013

Cytrynowa koszula

     Jeszcze podczas grudniowej wyprzedaży kupiłam kawałek cytrynowej bawełny z lycrą, tak na próbę, żeby sprawdzić jak szyje się bluzki koszulowe. Znalazłam wykrój na papavero, posklejałam "puzle" i zabrałam się do szycia. I wszystko byłoby piękne gdyby nie fakt, że koszula okazała się za wąska w ramionach :/ (nie tylko na mnie, bo na manekinie też widać, że jest zbyt opięta)
       I jak tu trafić za rozmiarami - w burdzie 36-tka jest w ramionach za szeroka, na papavero okazuje się, że za wąska. Nie będzie innego wyjścia jak po raz kolejny połączyć 2 wykroje w jeden.


A bluzkę oddałam siostrze :)

materiał - bawełna z lycrą

niedziela, 21 kwietnia 2013

Dzianinowa sukienka z raglanem

Jakiś czas temu uszyłam dla siebie sukienkę ze strony papavero. Byłam  mile zaskoczona, ponieważ okazało się, że rozmiar pasuje idealnie, nawet w biodrach. Na pewno dużą zasługę ma  w tym dzianina (angorka), z której szyłam, zwęziłam jedynie rękawy w okolicach bicepsu (za mało ćwiczeń na siłowni :) ) ale to była szybka poprawka.
Ten model na pewno jeszcze powtórzę jak tylko znajdę ciekawą dzianinę
wykrój - dzianinowa sukienka z raglanem nr 2
materiał- dzianina angorka

środa, 27 marca 2013

Śliwki robaczywki

Dwa tygodnie temu zadzwoniła do mnie siostrzenica mojego męża z prośba o uszycie śliweczki. Ciocia musiała tylko zdobyć fioletowy polar, co zajęło trochę czasu, bo takich cudów to u nas w mieście nie mają :) 
I tak w poniedziałek metodą prób i błędów powstały dwie uśmiechnięte węgierki (dla dwóch siostrzenic żeby było sprawiedliwie). Dziś je wysyłam i mam nadzieję, że się spodobają.

wykrój - własny
materiał - polar, filc